İçeriğe geç
Anasayfa » Karo Taşı Fiyatları

Karo Taşı Fiyatları

İzmir Karo Taşı Fiyatları Karo Taşı Ustası 3
1 / 19

İzmir Karo Taşı Fiyatları Ne Kadar ?

Karo taşı fiyatları İzmir de M2 satılmaktadır.

1 Palet Karo taşı fiyatı izmir
1 palette 4 cm ürünlerde 20 m2 bulunmaktadır ortalama 1 palet 5000 tl ye gelmektedir. 4000 tl ye gelen palet bazlı satışlarda bulunmaktadır.

3 cm paletlerde 30 m2 ürün bulunmaktadır . 4500 tl tutmaktadır. Farklı modeller farklı fiyatlandırma yapılmaktadır.

2 cm paletlerde 40 m2 ürün bulunmaktadır . Modellere göre 6000 tl den başlamaktadır. 2 cm ürünler genellikle terrazo veya desenli yer çinileri olmaktadır.

Palet bazlı satışlarda 1 palet ortalama 1500 kg gelmektedir. Nakliye hesabı buna göre yapılmalıdır . Özellikle naskliye hesapları için palet bazlı alımlar tavsiye edilmektedir. Ayrıca palet dışı adetli olarak depodan alımda yapılabilmektedir.

1 Palette 40*40 ürün var ise 120 Adet karo bulunmaktadır.

1 Palette 30*30 ürün varsa 330 adet karo bulunur.

Ayrıca 20*20 modellerde 1000 Adet karo bulunmaktadır.

Verilen fiyatlar palet bazlı alımlar için geçerli olup ona göre sipariş verilmesi tavsiye edilmektedir. 2022 için yazılan fiyatlar güncel fiyatlarımız için iletişime geçiniz.

30*30 karo taşı fiyatları İzmir
Özellikle en çok tercih edilen ölçü modelimizdir. Bu sebeple fiyat araştırması en çok yapılan ürün konumunda bulunmaktadır.Ortalama 1 m2 30×30 karo taşı fiyat 150 tl ‘ dir. Silimli olması durumunda 250 TL ‘ dir.

Eski karo taş

Eski tip karo taş daha çok desenli karo olan üründür.

40 40 Karo Taşı Fiyatları İzmir

40 40 ürünler m2 bazlı 200 tl den başlamaktadır.

Mozaik karo taşı m2 fiyatı

Ortalama 1 m2 fiyat 25

http://www.dekortasi.com

KARO TAŞI NEDİR ?

Karo, , seramik, doğal taş, metal ya da cam gibi sert malzemelerden üretilmiş parçalardır. Genellikle çatılarda, yerlerde ve duvarlarda kullanılır. Bir diğer kullanım alanı ise tavanlar olup, perlit, ahşap ve değişik malzemelerden yapılabilmektedir.

Çatılarda kullanılan fırınlanmış kil anlamınnda kullanılmaya başlanan karo, Fransızca tuile, kelimesinden türemiş olup, Latin dillerine tegula olarak geçmiştir. Sonra da “Tile” olarak yerini bulmuştur.

Ağırlıkla sırlı sert seramikten yapılmış olan karolar yanında cam, mermer, granit ve doğal taşlarda kullanılmaktadır.Genellikle duvar ve yer kaplamasında kullanılır. Bunlardan kare parçalar oluşturularak mozaik haline getirilebilir.

Son 20 yılda, gelişen teknolojiye bağlı olarak porselen ve cam karoların seri olarak üretimi artmıştır. Buna bağlı olarak da üretim, işleme ve paketleme otomatik hale gelmiştir. Kesmede elmas kullanımı ise işlemeyi kolaylaştıran diğer bir etkendir. Bunlara bağlı olarak karo kullanımı zincir yapı marketlerle hızlı ve yaygın biçimde üreticiye ulaşmaya başlamıştır.

Yer ve duvar karoları

Çoğunlukla Seramik ve doğal taş olmakla birlikte, teknolojinin ilerlemesi ile cam karolar da teknik ve görsel olarak iyi bir konuma gelmiştir. Seramik yer ve duvar karoları toprağın perslerde şekillendirilmesinden sonra renklendirilmiş sır ve baskılar ile zenginleştirilip pişirilmesi ile elde edilir.

KARO TAŞI ÇEŞİTLERİ


Granit Karolar

Granit özelliğe sahip olan karo taşlar estetik olarak oldukça ideal bir forma sahip olan özel taş seçenekleri içinde yer alıyor. Göz alıcı bir güzelliği tasarım içinde elde etmenize destek olan granit karo taş tasarım uygulamaları pek çok farklı alanda uygulaması yapılabilen ürünler içinde yer alıyor. Firmamız ürün listesinden granit taş modellerini inceleyebilirsiniz.

Wash Karolar

Karo model çeşitleri arasında yer alan wash karo modelleri doğal çakıl taşlarının uyumlu renk birlikteliği ile hazırlanan özel tasarımlardır. Son derece hoş görselliğe sahip olan wash beton taşları aynı zamanda dayanıklılığı ile de yıllar boyu dekorasyon çalışmanız içinde yer alabilecek olan ürünlerdir. Sadece kent peyzaj tasarım planlamasında değil kamu binalarında ya da özel mülkünüze ait olan yerlerde dış alan uygulamalarında da wash karo taşını kullanabilirsiniz. Wash karo taşın ideal forma sahip olan görüntüsünü iç alanda istenen görsel etki içinde kullanmanız mümkündür.

Mozaik Karolar

Mozaik karo taş çeşidi kent peyzaj tasarımlarının yanı sıra özel mülk alanlarında da sıklıkla karşımıza çıkan taşlardır. Farklı peyzaj tasarım uygulamalarında kendine yer edinen mozaik taşları firmamız ürün listesinden inceleyerek kolaylıkla satın alıp uygulamayı gerçekleştirmenin avantajını elde edebilirsiniz.

Yönlendirici Karolar

Şehir içinde ya da belli kamu binalarında yönlendirmenin doğru şekilde yapılabilmesi için özellikle sarı renk ile tasarlanan özel karo taş tasarımlarıdır.

KARO TAŞI NASIL DÖŞENİR ?

ilk olarak alanın toprak yada beton olmasına bakılır eğer toprak olan ise mutlaka sağlamlaştırmak için işlemler yapılır bu işlemler ise dolgu malzemesi ile sıkıştırma işlemi ve silindir yada kompaktör ile iyice sıkıştırma yapılır yapılan sıkıştırma işleminden sonra 0.25 hazır beton yada mozaik karışımı el ile beton atma işlemi yapılır bu aşamaları yapmaktaki amaç ileride karo taşının çökmesini önlemektedir gelelim Karo taşı nasıl döşenir? Karo taşı Ustası ilk olarak kuru bir harman ile çimento ile 0.3 siyah kum ile harmanlama işlemi yapar ve Karo taşının harcını hazırlar şerbeti için bir kovaya sadece su ile çimento karışımı hazırlar mastarlama yada yet tek döşeme işlemi ile karo taşı yapım aşamasına geçilir %2 eğim verilerek su birikmesini önler Karo taşının altına harcı tevsiye edilir kuru harman üstüne hazırladığımız şerbeti döker böylelikle Karo taşının kolay sökülmesini önlemektedir son aşama ise mil kum ile Karo taşının aralarına doldurma işlemi ile yer teslim edilir Karo taşı İzmir firmamız yardım alabilirsiniz

WhatsApp us

Ara