İçeriğe geç
Anasayfa » İzmir Bordür Taşı fiyatları

İzmir Bordür Taşı fiyatları

Bordür Taşı Fiyatları İzmir

50x20x10 beton bordür taşı adet olarak satılmaktadır 1 adet fiyatı : 22 TL ‘ dir.

1 Palette 90 Adet bulunmaktadır 1 palet fiyatı 1980 TL ‘ dir.

Kırmızı renklerde fiyatlarımız 28TL ‘ dir.

30×40×70 beton bordür taşı adet olarak satılmaktadır 1 adet fiyatı 45 TL ‘ dir 1 Palette 24 adet bulunmaktadır.

1 palet fiyatı 1080 TL ‘ dir Renkli fiyatlarımız 50 TL ‘ dir.

Bahçe bordür taşı adet olarak satılmaktadır 1 adet fiyatı : 22 TL ‘ dir.1 Palette 90 Adet bulunmaktadır 1 palet fiyatı 1980 TL ‘ dir.

Kırmızı renklerde fiyatlarımız 28TL ‘ dir.


Bordür 
taşı genellikle yağmur suyunu kontrol altında tutmak amacı ile kullanılan bir bordür taşıdır. Bu beton taşının amacı refüj ve yükseltileri yol kenarından yani kaldırımdan ayırarak yağmur suyunun düzenli bir şekilde akmasını sağlamaktır. Yol kenarlarında kenarlık olarak kullanılır. Kaldırım kenarlarında kullanılan taş olarak bilinir ve bordür taşı olarak isimlendirilir. Bir nevi istinat duvarı olan bordür taşı yağmurlu havalarda suyun akması için odlukça elverişli bir üründür.

Bordür taşı insanların hayatını daha kolay bir şekilde yaşamalarını sağlamak için özellikle şehir ve çevre düzenlemelerinde kullanılan bir üründür. Farklı renklerde ve farklı ölçülerde üretilebilmektedir.

Bordür Taşı Nerelerde Kullanılır?

Çevre ve yol düzenlemelerinin en önemli elemanlarından biri olan bordürler, kullanışlı yer ve amaçlarına göre farklı ölçülerde imal edilmektedir. Kırmızı ve gri renk alternatifleri olan beton bordür taşları, ayrıca özel imalatlarda istenilen renklerde de üretilebilmektedir.

Bordür taşı kullanım alanları oldukça geniştir;

 • Kaldırım kenarları,
 • Refüjler
 • Bahçeler
 • Parklar

Bordür taşının en sık kullanıldığı alanlar arasında yer almaktadır. Sizler de yağmur suyunun kontrol altına alınması ve şehir hayatınızın kolaylaşması için bordür taşı tercih edebilirsiniz.

Beton bordür Çeşitleri

Alçak BordürAyırma BordürüBahçe BordürüÇiçeklik İstinat Elemanı
Çim Bordür TaşıKarayolları BordürüRefüj BordürüŞev Bordürü / Şev Çiçeklikler
Şev OluğuStandart BordürYatık BordürZıvanalı Bahçe Bordürü

 

Beton bordür farklı şekillerde üretilebilmektedir. Beton bordür taşları çeşitleri şu şekildedir;

1.      Islak Döküm Bordür Taşları

Bu taşlar içerisinde belediye bordürü, bahçe bordürü, limonluk bordür gibi bordür taşı çeşitleri bulunmakta ve farklı ölçü ve ebatlarda üretilmektedir. 70×30, 50×20, 60×25 gibi talebiniz doğrultusunda ıslak döküm beton taşları üretilebilmektedir.

2.      Sulu Döküm Bordür Taşları

Bu bordür taşı çeşidi içerisinde süslü bordür, örme bordür, çizgili bordür, düz sulu bordür gibi farklı modeller bulunmaktadır. 50×22, 40×18, 50×15 gibi farklı ölçü ve ebatlarda üretimi mümkündür.

3.      Çim Bordür Taşı

Estetik görünümü ile çokça tercih edilen çim bordür taşları farklı ebatlarda ve renklerde üretilebilmektedir. Kullanıldığı alana farklı bir hava katar ve estetik bir görünüme sahiptir. 60×30, 45×27 gibi farklı ebatlarda üretilebilmektedir.

Bordür Taşı Modelleri

Bordür taşı modelleri oldukça fazladır. Farklı işlevlere ve modellere sahip olan bordür taşı örneğin şev düşüm oluğu modeli ile birlikte suyun düzenli bir şekilde o oluktan akmasını sağlamaktadır. Bunun yanı sıra bordür taşı modelleri arasında en sık tercih edilen bir diğer ürün ise çiçeklik istinat duvarı modelidir. Çünkü hem çiçeklik olarak kullanılabilmekte hem de suyun akışını sağlayabilecek oluklara sahiptir. Ek olarak bordür taşı modelleri arasında aşağıdaki çeşitler de mevcuttur;

 • Zıvanalı karayolları bordürü
 • Yağmur olukları
 • Zıvanalı yatık bordür
 • Standart bordür
 • Zıvanalı bahçe bordürü
 • Refüj bordürü
 • Yatık bordür
 • Ayırma bordürü
 • Çim taşları
 • Alçak bordür
 • Şev bordürü & çiçeklikler

Sizler de bordür taşı modelleri arasından alanınıza en uygun modeli seçip bizimle iletşime geçebilirsiniz. Bordür taşı fiyatları seçeceğiniz modele ve satın alacağınız miktara bağlı olarak değişkenlik göstermektedir.

Toptan bordür taşı fiyatları için bizi aramanız yeterlidir.

Sıklıkla Sorulan Sorular

1.   Bordür taşı nedir?

Beton bordür taşı yağmur sularını kontrol altında tutmak amacı ile kullanılan yol kenarı taşlarıdır. Betondan yapılan yapı elemanıdır.

2.   Beton Bordür Kaç Kg’dır?

Beton bordür ağırlıkları ölçülerine bağlı olarak değişmektedir.

Bordür Taşı Ölçüleri

EbatAğırlık
50 x 15 cm25 kg
70 x 15 cm30 kg
70 x 20 cm30 kg
50 x 20 cm28 kg
60 x 25 cm60 kg

WhatsApp us

Ara